Riot!

Květen 2009

Feminismus a feministky

20. května 2009 v 19:42 | MalPraz |  la vies
V poslední době mě opravdu zaujala jedna stránka,je dost možný, že jste o ní už někdy slyšeli,ani bych se nedivila...jsou to Feministky.com
Při čtení téhle stránky sem chytala obrovský záchvaty smíchu,jinak to nešlo...články o tom jak by měl vlak na přejezdu brzdit na suchý zip, nebo o tom že lví koule v nákupním centru pohoršujou nakupující mě opravdu dostávaly :D od začátku přemýšlím o tom jestli je redakce plná lidí se svérázným humorem a nebo opravdu existují tak nebetyčně blbé ženy,které to píšou. Už v úvodu je ale naznačeno, že kdo nesouhlasí s publikovanými názory ať buď odejde z těchto stránek nebo ať to považuje za vtip... a musím říct že povedený,opravdu se pobavíte téměř při každém článku. Primitivní názory a vyjádření kombinované s až zarážející neznalostí pravopisu odkazují na domněnku,že "feministky" píšící tyto žblechty vychodily sotva základní školu. Pokud je toto myšleno vážně opravdu mi uniká celý smysl....jak někoho může napadnout s prominutím taková sračka jako např.
"Masturbace u muže je vražda dítete,které se mohlo narodit,ale nenarodilo,protože ho nekdo zabil treba o koberec.Ten u koho se doma najde sperma na záclone nebo na koberci by mel být odsouzen k trestu." a to je teprv začátek...hodně slabej začátek...

Naštěstí mimojiné existuje i feminismus.cz což je stránka zaměřená spíš alternativně a najdete na ní výborné články na různá témata,pozvánky na akce,promítání,informace o protestech a aktivitách na genderové téma...hlavně máte pocit,že se tam OPRAVDU něco děje,že ty články mají hlavu a patu a sou dobrý,dozvíte se něco novýho atd...naprostej opak feministek.com. Prostě si myslím,že tohle je stránka,která fakt stojí za přečtění :)

jinak tady je pár dalších odkazů na stránky s podobným tématem:

Festivals 2009

9. května 2009 v 20:42 | MalPraz |  musique
Už je to tak,festivalové léto se kvapem blíží a myslím že se máme opravdu na co těšit,zejména na Subculture fest,Mighty Sounds a po roční přestávce také na Antifest ;) letos to vypadá na krásný prázdniny xD tady máte trochu oholenou nabídku letošních festů :) (jinak uplnej program najdete na stránkách šecko to tady vypisovat nebudu :D).

8. Streetkids party 20.6.2009- letošní akce se ponese řekla bych v klasickém duchu,nechybí Operačka (kupodivu xD) ani Rioti...
-Crusaders,Operace Artaban,Cross Czech,The Riot,Bulbators
-vlez 350/400 (předprodej v Hard setu)
-Brno,Tenis club (Koliště 69)

Brněnec fest 27.6. 2009-jen o týden později česká a slovenská punková smršť
-Kohout plaší smrt,Punk Floid,Totální nasazení,Vision days,Red Insect,N.V.Ú.,Zeměžluč,The Fialky...
-vlez 170
-Brněnec u Svitav

Pod Parou 20.-22. 8. 2009- letošní program bohužel není zatím zveřejněnej,kromě jednoho příjemného překvapení...
-G.B.H.... :)
-vlez plus minus 400 soudě dle minulýho roku
-Moravská Třebová

Antifest 31.7.-1-8. 2009- po přestávce se vrací s výbornou nadílkou!
-Dogsflesh,Red Insect,Plexis,ZNC,N.V.Ú.,Exploited,E!E,Vision Days,Zóna A...
-vlez 550(oba dny)/300(sobota)
-vojenská pevnost v Jaroměři (okres Hradec Králové)

Recykl fest 25.7. 2009- téměř klasicky
-Houba,Pipes and pints,Zeměžluč,Volant,Veřejná Bezpečnost,Rozpor...
-vlez ?
-Olomouc

Mighty Sounds 17.-19.7. 2009- není třeba komentáře :)
-Buzzcocks,Deadline,Green Smatroll,Koffin Kats (achjo :D), NY ska jazz ensemble,Peshata...
-vlez 580
-Olší u Opařan (u Tábora)

Subculture fest 14.-16.8. 2009- ano tak tohle je zlatý hřeb všeho :D:D
-Perkele(!),Agnostic Front (!!),Bad Manners,Skarface,The Rabble...
-vlez 550/650
-letiště v Táboře

Protest fest 2009

5. května 2009 v 19:51 | MalPraz |  journal
táákže,dneska sem se shodou okolností dozvěděla že začal tradiční (10.) Protest fest u nás v Brně. Probíhá v podstat celej měsíc,začínal dneska na Svoboďáku kde bylo oficiální zahájení,další akce je naplánovaná na středu(promítání na Skle,začatek ve 20.00) a čtvrtek (koncik ve Vegalité,přiznám se ubec entušim kde to je :D,hrajou Ježišovi pivo nelej,SPOTS a jedna kapela kterou neznám). další akce probíhaj v podstatě až do 23. kdy se uskuteční samotnej street fest. Za zmínku stojí v úterý 12.5. promítání ve Vegalité s tematikou Animal Liberation nebo v patek 15.5. reggae party na Favecu (hrajou např Pavlač Zewls).
No a 23.5. je (na Moraváku možná,nevim) streetfest. Připravený sou asi 4 stage,proste klasika,muzika ode všeho neco,stánky,výstavy atd. kdo byl na některym z předchozích ročníků prostě ví. Nakonec je jako obvykle naplánovanej pochod za soundsystemama(to sklonovani xD) městem. Loni se šlo do Pisárek letos netušim. Já každopádně doufám že se dostanu aspoň na naky to promítání a na street fest určo :) tušim že s kriss aspol se tam potkáme,už se tesim ;)